Zoštíhľujúce šperky

Vyvážená strava a dostatočný pohyb chodia ruka v ruke keď sa chceme dostať do formy. To vieme. My ženy máme radi aj rôzne triky, ktoré aspoň opticky prispejú k vysnívanej postave. Triky zoštíhlujúcich strihoch a vzorov oblečenia pozná snáď každá žena. V celkovom vnímaní postavy hrajú dôležitú rolu aj rôzne doplnky. Aj šperky!

Nemôžeme ovplyvniť našu výšku (nížku), ale môžeme si obuť topánky s vysokým podpätkom a takto rýchlo narásť. Proporcie teľa sú tiež geneticky dané, ale s dobre voleným strihom môžeme pás posunúť o pár centimetrov nahor a tým predĺžiť nohy. Oblečenie s menšími, tenšími a zvyslými vzormi tiež pridajú pár centimetrov na výšku a odoberajú z objemu. A nepodceňujme rolu šperkov, s ktorými tiež môžeme oklamať oči.

 PJBIJOU_karcsusitoekszerek_web 5JPG

TASSEL visiace náušnice s hodvábnym strapcom predlžujú tvár

Dlhé náušnice predlžujú tvár - to určite viete. Ale nie všetky visiace náušnice pristanú každej! Poznať svoj farebný typ je najdôležitejšie pri výbere náušníc, lebo práve tento doplnok rámuje našu tvár. Je nvyhnutné, aby sme vedeli, či nám pristanú strieborné alebo zlaté, ligotavé alebo matné, sýte alebo tlmené farby. Treba skúšať, alebo sa prihlásiť k stylistu na určenie farebnej typológie. Visiace náušnice môžu mať rôznu dĺžku. Jemná perla alebo mohutný kúsok až po kľúčne kosti? Závisí predovšetkým od povahy a osobnosti a až potom od príležitosti kam sa práve chystáte.

PJBIJOU_karcsusitoekszerek_web 6JPG 

SNAKE dlhý náhrdelník na jemnej retiazke bez zapínania predlžuje postavu

Ďalším zoštíhlujúcim šperkom sú určité tvary a typy náhrdelníkov. Prívesky na jemnej retiazke a dlhé náhrdelníky hrajú rovnakú rolu v predľžení postavy, ako véčkový výstrih na tričku a pulóvri. Na blúzke, košele nechajte voľne 2 gombíky a do výstrihu dávajte jemný, minimalistický náhrdelník s menším príveskom. Dlhý náhrdelník pôsobí najefektívnejšie s jednoduchým pulóvrom, topom. A keď rada nosíte rolák, tak čarovné slovo bude vrstvenie: nahoďte 2-3 náhrdelníky v rôznych dĺžkach. Kludne až po pupok!

 PJBIJOU_karcsusitoekszerek_web 4jpg

BUTTON výrazné prstene odvádzajú pozornosť ďalej od tela

Jolly Joker medzi zoštíhľujúcimi šperkami sú výrazné náramky a ešte výraznejšie prstene. Ich princíp fungovania je veľmi jednoduchý: odvádza pozornosť ďalej od tela. Keď budete s niekým rozprávať a začnete gestikulovať, bude pozerať na vašu ruku. Zvoľte statement prsteň alebo vrstvite viac náramkov, a určite dajte záležať na perfektnej manikúre. Padnutým sánkom budú pozerať na to, akú krásavicu máte na ruke a ani si nevšimnú tých pár kíl navyše.

Judit Pukkai, pjbijou